kto wykona

Aktualności  »  Sport

Piłkarskie wariacje naszych dziewczyn!

Dodane:   | Autor: konto usunięte | Kategoria: Sport

Sport w naszej szkole odgrywa dużą role, angażuje się wiele uczniów. Nasze koleżanki i nasi koledzy biorą udział m.in. w zawodach tenisa stołowego, zawodach siatkarskich, zawodach lekkoatletycznych oraz zawodach w piłce nożnej. Ten wpis będzie dotyczył tej ostatniej dyscypliny. Jak wiadomo ludzie uważają, że piłka nożna to dyscyplina dla mężczyzn, a dziewczyny z naszego gimnazjum obaliły ten mit.Reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej dziewcząt, w skład której wchodzą: Natalia Zając (3b), Ilona Pawłowska (3b), Patrycja Łochowska (2a), Magdalena Szafran (2e), Sara Krzysztofik (3b), Julia Twardowska (1a), Anna Fatyga (3a), Klaudia Miśkiewicz (2c), Małgorzata Blicharska (3f), Weronika Skowronek (1a) w ostatnim czasie wzięły udział w dwóch ważnych rozgrywkach.Były to m.in. rozgrywki Coca Cola Cup 2014 w których to dziewczyny doszły do finału wojewódzkiego, który odbył się w Kielcach 01.06.2014r.  Dziewczyny w finale wojewódzkim zajęły 5-6 miejsce, chociaż trzeba przyznać że walczyły do końca i zaszły naprawdę daleko.czytaj więcej

Tenisistki Gimnazjum nr 1 obroniły tytuł wicemistrza województwa

Dodane:   | Autor: konto usunięte | Kategoria: Sport

W kwietniu w Bilczy odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

czytaj więcej

Ferie zimowe 2014 w naszym gimnazjum

Dodane:   | Autor: Gim | Kategoria: Sport

W czasie ferii zimowych codziennie (od poniedziałku do piątku) od godziny 9.00 do 12.00 czynna jest sala gimnastyczna.

Młodzież zainteresowaną sportem serdecznie zapraszamy.

Liga Mistrzów Echa Dnia

Dodane:   | Autor: konto usunięte | Kategoria: Sport

III miejsce w Lidze Mistrzów Echa Dnia…

Nasze gimnazjum zdobyło brązowy medal………

W środę 8 czerwca na stadionie GKS w Nowinach odbył się finał tegorocznego turnieju dla gimnazjalistów Liga Mistrzów „Echa Dnia”.

Zwycięzcami zostali uczniowie z Gimnazjum w Chęcinach występujący jako Rubin Kazań pokonując drużynę uczniów z Gimnazjum w Bielinach (FC Twente).

Nasze Gimnazjum występujący jako Panathinaikos Ateny odniosło ogromny sukces i zajęło III miejsce w turnieju wygrywając z drużyną z Gimnazjum z Bodzentyna.          

                W całym turnieju wzięło udział 29 drużyn z Gimnazjów z całego województwa, którym przydzielono nazwy znanych drużyn piłkarskich.  W początkowej fazie turnieju walczyły pomiędzy sobą o zwycięstwo w grupie i przejście do dalszych rozgrywek.czytaj więcej

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej

Dodane:   | Autor: Izabela Szczerba | Kategoria: Sport

Sukces naszej drużyny piłkarskiej…

 IV miejsce w województwie w Świętokrzyskich  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

 

W poniedziałek 06.06.2011 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej chłopców ze szkół gimnazjalnych.

           W zawodach rozgrywanych na boisku Orlik 2012 uczestniczyły cztery zespoły: Gimnazjum numer 1 im. Kazimierza Wielkiego w Radoszycach, Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie, Gimnazjum numer 1 w Jędrzejowie i Publiczne Gimnazjum numer 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym”, a jego zwycięzcą została drużyna gospodarzy - Gimnazjum numer 2, drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Radoszyc, trzecie
- z Ożarowa, a czwarte – nasze Gimnazjum z Jędrzejowa.

Uczeń Piotr Fatyga z kl. III e znalazł się wśród zawodników, którzy zostali wyróżnieni dyplomem dla najlepszego zawodnika.

Uczniowie naszej szkoły grający w tych Igrzyskach to:  Patryk Kulesza, Michał Putowski, Rafał Krzysztofik, Kamil Grześkowiak, Andrzej Bik, Piotr Fatyga, Przemysław Majchrzak, Patryk Sieracki, Bartłomiej Nawarro, Tomasz Kamiński.

Opiekunami byli - Katarzyna Kamińska i Włodzimierz Pietralik.

 

W tegorocznych Igrzyskach, których etap powiatowy i półfinał odbył się na Orliku przy naszym Gimnazjum  pokonaliśmy m. in. w etapie powiatowym zespoły z: Nagłowic i Miąsowej, a  w półfinale wojewódzkim zespoły ze : Skalbmierza, Michałowa i Końskich.

 

Gratulujemy naszej drużynie!!!

 

                                                                                          Opracowała: Katarzyna Kamińska

Sport

Dodane:   | Autor: Izabela Szczerba | Kategoria: Sport

Pierwszy turniej piłki nożnej na ”ORLIKU”.

Puchar został u gospodarzy.

 

            5 listopada na nowych obiektach sportowych przy Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie odbył się Międzyszkolny Turniej Piłkarski. Nagrodą główną był puchar ufundowany przez dyrektora Gimnazjum Aleksandra Brzezińskiego. W turnieju udział wzięły reprezentacje z czterech szkół: Gimnazjum nr 1 i nr 2 z Jędrzejowa, Gimnazjum z Wodzisławia i Nagłowic. Turniej odbył się systemem każdy z każdym.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum nr 2                           (8:2)

Gimnazjum nr 2 - Gimnazjum Wodzisław                (0:0)

Gimnazjum Wodzisław – Gimnazjum Nagłowice    (1:4)

Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum Nagłowice                (6:2)

Gimnazjum nr 2 – Gimnazjum Nagłowice                (0:5)

Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum Wodzisław               (6:3)

 

Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1.      Gimnazjum nr 1 Jędrzejów

2.      Gimnazjum z Nagłowic

3.      Gimnazjum nr 2 Jędrzejów

4.      Gimnazjum z Wodzisławia

 

Tytuł najlepszego strzelca zdobył Szymon Piaszczyk z Gimnazjum w Nagłowicach. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięska drużyna wspaniały puchar. Uczestnicy zawodów w samych superlatywach wypowiadali się na temat nowych obiektów sportowych typu ”ORLIK”. Myślimy, że będą one służyły nie tylko uczniom Gimnazjum nr 1,  ale również młodzieży z całego powiatu. Już na wiosnę ruszy seria podobnych zawodów.

informacje przygotował: mgr Włodzimierz Pietralik

Pozycji 17, jesteś na stronie 1/3 |  Następna »

© 2005-2008, Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie | logowanie

Valid XHTML 1.0 Strict